Konservatuvar Özel Yetenek Sınavları

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Bölümler

Opera ve Konser Şarkıcılığı

Opera Programının önceliği umut verici genç şarkıcılara vokal sanatların icra özelliklerini kazandırmak ve bu alanda profesyoneller yetiştirmektir. Bölüm mezunları mesleklerini Devlet Opera ve Baleleri, Özel Opera ve Müzikal Toplulukları, Çoksesli Koro Toplulukları başta olmak üzere çeşitli kültür ve sanat kurumları ile akademik dünyada icra fırsatı bulmaktadır.

Bu amaçla öğrencilere, başta opera olmak üzere olmak üzere vokal sanatları icra için gerekli teknik ve estetik becerileri kazanabilecekleri nitelikli bir eğitim programı sunulur.

Eğitim süresince sanatçı öğretim üyelerimiz, genç sanatçılarımızı çalışan profesyonellere dönüştürmek için öğrencilerle opera, müzikal, oda müziği, resital ve ustalık sınıfı gibi etkinlik ve projelerde birlikte çalışarak sanatta kariyer yapmak için öğrencilere gerekli deneyim ve büyümeyi sunarlar. Bu etkinliklerle öğrencilerimize performans deneyimi sunulurken, aynı zamanda kendilerini yaratıcı biçimde ifade edebilmenin heyecan verici sevincini keşfetmeleri sağlanır.

Bölüm sayfasına gitmek için lütfen tıklayınız.


Tiyatro

2001 - 2002 eğitim ve öğretim yılında ders vermeye başlayan Tiyatro bölümünde, uygulamalı ve teorik dersleri, seminer ve atölye çalışmalarını kapsayan dört yıllık geniş kapsamlı bir oyunculuk eğitimi verilmektedir. Tiyatro bölümü öğrencileri uygulamalı oyunculuk ve sahne derslerinin yanı sıra tiyatro ve sahne sanatlarına dair teorik eğitim de görmektedirler.

Tiyatro bölümü titizlikle seçilmiş nitelikli akademik kadrosunun yürüttüğü özverili dersler sayesinde, öncelikli olarak tiyatro sanatının tarihine, kültürüne, sosyal ve kültürel hayat içerisindeki rolü ve işlevine hâkim olan; Türk ve dünya tiyatrosunun ihtiyaçlarına cevap verebilen tiyatro sanatçıları yetiştirmektedir.   

Bölüm sayfasına gitmek için lütfen tıklayınız.


Türk Musikisi

Haliç Üniversitesi Konservatuvarı kuruluşunu 1999 yılında Türk Musıkisi Bölümü ile yapmıştır. O tarihten bugüne konservatuvarımız gerek yetiştirdiği sanatçılarla, gerekse düzenlediği etkinliklerle kendi alanında haklı bir yere sahiptir.

Türk Musıkisi, dünya sanatı üzerinde seçkin bir yere sahiptir. Tek sesli müziğin, çoğu zaman şiirler bestelenerek, böylesine mistik ve estetiksel bir derinlikte sunulduğu başka bir benzeri yok gibidir. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Türk Milleti; her geçtiği bölgeye kendi müziksel özelliklerini bırakırken, bölgelerin kayda değer  müzik öğelerini  de kendi yüksek seviyedeki estetik anlayışı ile sentezleyerek bu zengin nitelikteki sanatı yaratmıştır.

Bölüm sayfasına gitmek için lütfen tıklayınız.