Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Başvuru & Kayıt

1. Adım : Sınav Başvuru işlemlerine başlamadan önce lütfen Sınav Genel Bilgilerini dikkatlice okuyunuz.

Sınav Bilgileri İçin Tıklayınız

Sınav Başvuru Ekranı  Yönlendirme Rehberi için tıklayınız (Mobil)

Sınav Başvuru Ekranı Yönlendirme Rehberi için tıklayınız (Masaüstü)

2. Adım : Bu adımda Sınav Başvuru sistemimize kayıt olarak sizden istenen bilgileri sisteme eksiksiz girmeniz ve size gelen onay mailindeki linke tıklamanız gerekmektedir.  Sisteme kayıt olduktan sonra kimlik ve adres bilgilerinizi kontrol ediniz. İstenilen fotoğraf ve sağlık belgelerini (engelli adaylar için) sisteme yükleyip yönlendirmeleri takip ederek ilerlemeniz gerekmektedir. Telefon numaranızı sms doğrulama kodu ile onaylamayı unutmayınız. Sınav bilgileriniz ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak çekilecektir.

3. Adım : Açık başvurular alanından Güzel Sanatlar Fakültesi sınavı alanına girerek bölüm tercihleri, sınav gün ve seanslarını seçmeniz gerekmektedir.

Her bölüm tercihi için ayrı ayrı kayıt ücreti ÖDENMEYECEKTİR.

NOT: Sınava TYT Puanı 140 ve üzeri olan adaylar başvurabilir.


Sınava Başvurmak İçin Tıklayınız
 

*Başvuru formunu tamamlarken problem yaşamanız halinde webdestek@halic.edu.tr adresine mail atılması rica olunur. ( Bu mail adresini sadece form kayıt esnasında yaşanan teknik sorunlarınıza yanıt aramak için kullanınız. Diğer sorunlarınız için 444 25 42 ve (0 212) 703 89 00 numaralardan iletişime geçebilirsiniz. )