Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavları

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Başvuru

1. Adım : Sınav Başvuru işlemlerine başlamadan önce lütfen Sınav Genel Bilgilerini dikkatlice okuyunuz.

Sınav Bilgileri İçin Tıklayınız

Sınav Başvuru Ekranı Yönlendirme Rehberi için tıklayınız (Mobil)

Sınav Başvuru Ekranı Yönlendirme Rehberi için tıklayınız (Masaüstü)

2. Adım : Bu adımda Sınav Başvuru sistemimize kayıt olarak sizden istenen bilgileri sisteme eksiksiz girmeniz ve size gelen onay mailindeki linke tıklamanız gerekmektedir.  Sisteme kayıt olduktan sonra kimlik ve adres bilgilerinizi kontrol ediniz. Telefon numaranızı SMS doğrulama kodu ile onaylamayı unutmayınız. Sınav bilgileriniz ÖSYM sonuçları açıklandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak çekilecektir.

3. Adım : Açık başvurular alanından Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu sınavı alanına girerek bölüm tercihleri, sınav gün ve seanslarını seçmeniz gerekmektedir.

Her bölüm tercihi için ayrı ayrı kayıt ücreti ÖDENMEYECEKTİR.

Sınava girmeyen adayların ÖDEME İADESİ YAPILMAYACAKTIR.

“NOT: Adayların, 2022-YKS’de özel yetenek sınavıyla öğrenci alan öğretmenlik programlarına başvuru yapabilmeleri için Y-TYT’de en düşük 800.000'inci başarı sırasına sahip olmaları gerekmektedir (Ek puansız yerleştirme puanının başarı sırası dikkate alınır.). ÖSYM Puanları açıkladıktan sonra bu koşulu sağlamayan adayların Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği tercihi sistem tarafından otomatik olarak silinecektir.

4. Adım: Başvuru Formunu doldurduktan sonra sınav başvuru ücretini (150 TL)  online olarak kredi kartı veya banka kartı ile yaparak kayıt tamamlanacaktır.

Aday öğrenciler başvuru formunda bulunan tüm bölümleri tercih edebilirler.  Girdikleri Özel Yetenek sınavı her bölüm için ortak ve geçerlidir.

• Resmî bir sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporu üzerinde T.C. Kimlik numarası yazılı, mümkünse fotoğraflı ve mutlaka “Spor Bölümleri özel yetenek sınavlarına girmesinde ve/veya spor yapmasında sakınca yoktur.” ibaresi yer almalıdır (Herhangi bir sağlık kuruluşundan alınabilir.).

Adaylar Nüfus Cüzdanı (T.C. Kimlik Kartı) aslı ile seçmiş oldukları sınav günü ve saatinde sınav yerine gelerek sınava giriş yapabileceklerdir.

Adaylar sınav günü Sağlık Raporlarının aslı ( fotokopi aslı gösterilirse kabul edilir) ve son altı ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf getirmelidir.

Sınav Giriş Belgeniz Sınav Günü Haliç Üniversitesi Tarafından Hazırlanmış Olacaktır.

Not: Engelli adayların başvuru yapmadan önce mensureaydin@halic.edu.tr adresi ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Sınava Başvurmak İçin Tıklayınız

Öğrenci Alımı Yapılacak Bölümler:

  • Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

Online Başvuru Tarihleri: 7 Eylül - 13 Eylül 2022 saat 23:55’e kadar

Sınav Tarihi: 14 Eylül 2022 Çarşamba

Sınav Yeri: Haliç Üniversitesi 5. Levent Kampüsü - 5. Levent Mahallesi, 15 Temmuz Şehitler Caddesi, No: 14/12 34060 Eyüpsultan / İSTANBUL.

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu 6. bina karşısı F Blok Kapalı Spor Salonu

*Başvuru formunu tamamlarken problem yaşamanız halinde webdestek@halic.edu.tr adresine mail atılması rica olunur. ( Bu mail adresini sadece form kayıt esnasında yaşanan teknik sorunlarınıza yanıt aramak için kullanınız. Diğer sorunlarınız için aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz. )


İLETİŞİM : 0212 924 24 44

Dahili : 1472

Dahili : 4003

E-Posta: besyoozelyetenek@halic.edu.tr